آشنایی با روش های تولید پیچ و مهره (فورج سرد)

گسترش صنایع مختلف در جهان باعث افزایش مصرف پیچ و مهره و به تبع آن افزایش سرعت ساخت شده است. تولید پیچ و مهره امروزه با سرعت بالا از اهمیت بسزایی برخوردار است. دستگاه های جدید قادر هستند در هر ثانيه چندین قطعه با دقت و کیفیت فوق العاده تولد نمایند. در این مقاله قصد داركم روش های تون تولد انبوه و تولید محدود را معرف نماییم و باهم مقاسه کنیم.

 

مراحل تولد پیچ و مهره به روش فورج سرد:

۱: فرم دهی

۲: رزوه

۳: سختکاری

۴: پوشش دهی

روش های تولد پیچ و مهره را میتوان به دو  گروه تقسیم نمود:

۱: فرم دهی بدون براده برداری

- سرد
- گرم

۲: ماشین کاری


تولید پیچ و مهره به روش فرم دهی سرد

امروه تولد پیچ بیشتر با استفاده از دوش های فرم دهی سرد صورت میگیرد. در این شیوه قطعات در چندین مرحله فرم عرفته و با فرآیندهای پرس، کشش، کاهش سطح شکل میگیرد. این شیوه ی ساخت فورج سرد نام دارد. فورج سرد معمولا براس تولید انبوه به کار میرود. به دلیل اقتصادی بودن و سرعت تولید بالا متداول ترین روش تولید به شمار میآید.

انتخاب ماشین  فرم دهی مناسب بستگی به سارز پیچ و مهره و ميزان فرم دهی آنها دارد. هر چه مقدار فرم دهی بیشتر باشد، مراحل کار نیز بیشتر خواهد بود. پیچ و مهره با لبه های تیز و اشکال نازك برای این روش مناسب نستند و هزینه ی ابزار مصرف را افزایش میدهند. کیفیت قطعات تولید شده به کیفیت مواد اوليه مورد استفاده بستگی دارد. تولیدکنندگان پیچ و مهره معمولا مواد اوله را به صورت  کلاف wire در وزن های بالای ۱۰۰۰ کیلوگرم مورد استفاده قرار میدهند. حجم سفارش و خرید پیچ و مهره در روش فورج سرد تاثیر زیادی در قیمت تمام شده دارد.

کلاف مواد اوليه باید دارای دارای پوشش فسفاته باشد تا اصطکاک و سایش حین تولید به حداقل برسد. طراح سعی بر آن دارد تا مزایا و معایب هر نوع فولاد را بررسی کند تا به گرید مورد نظر برسد. از این رو استفاده از فولاد کربنی یا فولاد آلیاژی مورد بررسی قرار میگیرد. اگر نیاز به استحکام بالاتر از گرید ۶.۸ باشد، عملیات حرارتی قطعات الزامی است.


۱ : مفتول اوليه
۲: پوسته گیری
۳: فرم گلابی
۴: تکمیلی
۵: دقیق کاری
۶: رزوه

مهره نیز به روش فورج سرد یا گرم تولید میشود. انتخاب روش تولید بستگی به سارز و تعداد سفارش دارد.

مراحل تولید مهره به روش فورج سرد:

 

 

 

 

 

 

 

مزایای فورج سرد:

- استفاده بهانه از مواد بدون پرت
- تیراژ تولیدی بالا
- دقت ابعاد و کیفیت سطح بالا
- افزایش خواص مکانیکی و گرید پیچ و مهره در حین فرایند تولید به دلیل سختی  strain hardening
- تنظیم مقدار پخ ها با توجه به ميزان بار

سپیدپیچ , مقاله علمی, SPC, SPC Company, Product in Iran, کارآفرین داخلی